Kategorie: NástěnkaVeverci, rodičové, kamarádi,

jako každý rok, přinášíme kalendář na další společný rok. Tentokráte jsme však i v tomto zkusili jít o krok dál. Chtěli jsme totiž nejen naplánovat společné výpravy a akce, ale zároveň vymyslet a připravit něco speciálního, nového pro každého veverka, aby se měl nač těšit a co vyhlížet. A to od nejmenších po největší. A letos konečně také pro naše rodiče! Vždyť právě i ti jsou důležitou součástí našeho oddílu. =) Myslíme, že se nám to docela povedlo, tak mrkněte a prosím, zapište do svých rodinných diářů.
Bude to stát za to! =)

Připomínám také, že tento rok nově, po změně financování, jsou akce (tedy jízdné, ubytování, vstupy atd. mimo extra akcí pro velké, starší) hrazeny z oddílového rozpočtu! =)


leden - 29.-31.1. DRŠMAŠ *VŠI*
Již tradiční florbalové klání, které pořádáme v rámci Víceboje TOM pro ostatní oddíly u nás v Brandýse. I letos se bude hrát na týmy malých a velkých jejichž výsledky se poté sečtou a vítěz získá naši cenu, která má váhu, slavný to Šutr! Spaní bude, spolu s večerním programem, na gymnáziu, hrát se bude na ZŠ ve Staré Boleslavi a těšit se můžeme na kamarády Dakoty, Chippewáky, S.T.A.Ň.áky, Robinsony a další spřátelené oddíly. Letos jim ukážeme! =)

únor - 26.-27.2. LYŽE/BĚŽKY či TEP FAKTOR *V*
Výjezdová akce pro velké, vedení, primárně mířená na lyže či běžky, které byly minulý rok parádní! Pokud však nevyjde počasí, v plánu je novinka, tzv. Tep Faktor, tedy výzvová, kooperativní akce typu Pevnost Boyard! V plánu je společně uskutečnit obojí, tedy pokud jedno či druhé nevyjde, dohodneme další termín.
(Tep Faktor/permice na lyže nebudou, vzhledem k vysoké ceně, z oddílového rozpočtu hrazeny plně, ale pouze částečně.)

březen - 11-12.3. CIMRMAN BY SE DIVIL *VŠI*
Parádní divadelní přehlídka oddílů v Jiráskově divadle v České Lípě, aneb umíme i hrát, zpívat a opanovat prkna, která znamenají svět. Ano, i letos jedeme přidat do nšeho repertoáru zase něco z dramatického soudku! =)

duben - 8.-10.4. VELKÁ PAŘBA *V*+ větší z oddílu, tedy bez Piškotů
Naprostá novinka mířená na větší a starší veverky, aby viděli, že dobrý oddíl umí i s moderní technikou a že se umíme nejen učit, ale i užívat. Být na Kusalínu daleko od civilizace a elektřiny, ale i online a s dobou. Pravděpodobně opět na brandýském gymnáziu tak bude uspořádána "Velká Pařba", kde kluci budou moci spojit počítače do jedné velké sítě a společně zahrát nějaké hry, pro dámy pak bude video sál připraven nejen na popcornový večer, ale i taneční hry, karaoke, Wii bowling či další technické zábavy. Cíl je užít společného "TECH" večera, ale také něco se i o technice přiučit a ukázat si společné užitečné vychytávky moderní doby, které veverk může v životě užít a využít (online mapy, úprava fotek, sdílené dokumenty, přenosy souborů, střih videa, atd.)

duben - 29.4.-1.5. SETKÁNÍ RODINNÝCH KMENŮ *RODINY*
Také nová a zcela výjimečná akce, na kterou jsme dostali pozvání od rodičů Barči a Básníka - Katky a Martina Pejšů. Jde o setkání rodinných kmenů Ligy lesní moudrosti, tedy indiánů, od kterých hojně a rádi přebíráme mnohé skvělé nápady, dovednosti a cit pro chápání přírody a přátelství. Pejšovi tuto akci pořádají a pozvali nás, veverky a hlavně rodiče, abychom víkend strávili společně, aby i rodiče měli jednou možnost vyzkoušet či zažít, co jejich mladí zažívají či již skvěle zvládají. A mnohé další. Je to skvělý nápad, proto všechny rodiče vřele zveme - pojďme si vyzkoušet, pojďme zažít pohodový víkend společně! (Tato akce je primárně pro celé rodiny veverků, doprava je tedy individuální, po vlastní ose, leč družení v autech je samozřejmě možné a vřele doporučené. Nezpromeškejte! =)

květen - 6.-8.5. GORKA MORKA*P*+*V* model Malý Velký Muž!
Opět novinka, i když jen v našem pojetí. Gorka Morka je hra podobná softballu, pořádaná oddílem TOM S.T.A.N. kde má šanci velký, ale i ten nejmenší. A právě tak bychom to letos chtěli pojmout. Na Gorku tedy vyrazíme jako tým těch nejstarších s těmi úplně nejmladšími. Chceme tak dát větší prostor našim Piškotům, kterým se budeme moci o to více věnovat. A mimo to také vytvoříme naprosto neporazitelný tým, jehož nedostižných kvalit se budou ještě další roky a desetiletí všichni protivníci právem obávat. =)

květen - 27.-29.5. POPRASK NA HŘIBU *VŠI*
Druhý ročník našeho oddílového víceboje blízko našeho domovského kempu! Zde bude mít každý veverk možnost zúročit svou neúnavnou snahu a hodiny dřiny nad všemi zkouškami a oříšky a zároveň užít spaní venku, v lese, s kamarády a kolem společného ohně. Jako minulý rok sem doplníme Zprávy do naší zapečetěné sklenice (od kapitánů a instruktorů), možná již některé i starší budou moci otevřít a možná budou opět nová oddílová trika. Kdo ví, každopádně si pamatujte - na Hřibu se vždy něco děje. Prostě Poprask! =)

červen - 24.-26.6. STAVĚNÍ TÁBORA + BRIGÁDA na Kosím potoce*RODINY* +*V*
Letos VELEDŮLEŽITÁ akce, de facto vlastně umožňující náš letní tábor, protože bude probíhat nejen stavění a budování naší táborové kuchyně, jídelny, stanů atp., ale zároveň i společně s indiány (majiteli) příprava táborové louké jako takové, která nájemné na tábořiště všem tábořícím turnusům - a tedy všem táborníkům - výrazně snižuje. Je proto velmi důležité, abychom se zde sešli v co nejhojnějším počtu, pro velké a vedení *V* to je akce nad jiné důležitá a povinná, a rodiče budeme velmi silně prosit, aby dorazili v co největším zastoupení. Bude to tak - a to právě i z důvodů slev z nájemného za brigádu atd. - navíc výrazně zohledněno v ceně tábora, respektive slevě za účast každého dospělého z rodiny na stavění.

červenec - 2.-16-7. LETNÍ TÁBOR + sobotní bourání tábora*VŠI*
A nakonec perla našeho každoročního kalendáře, letní tábor, letos na překrásném Kosím potoce, v týpích, u ohňů, písní a s loukami a lesy kolkolem... Zde není třeba již více dodávat, možná snad jen ujištění, že i na táboře nás čeká mnoho novinek a překvapení, mimo jiné i vyvrcholení celoroční hry...=)A to už je vše, doufám, že se s veverky potkáme na všech akcích a prožijeme tak společně opět krásný rok...=)

Za veverky malé i velké
MatějVYSVĚTLIVKY:
*VŠI* výprava pro celý oddíl!
*P* výprava pro nejmladší, tedy naši dorůstající pýchu a naději - výprava pro Piškoty! (Jája, Hugo, Nela, Baruška, Petruška, Honzík, Onďa)
*V* výprava pro vedení - tedy vedoucí, instrukrory, kapitánstvo (případně rozšířené o oslovené, velké či starší veverky)
*RODINY* výprava pro celé oddílové rodiny, tedy veverky s rodiči a sourozenci veverků

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.