Kategorie: Nástěnka


Tábor VIKINGOVÉ 2019 - info pro rodiče


Rodiče, přátelé, kamarádi,
tady ještě pro přehled vyvěšujeme informace k našemu letošnímu táboru:

jako každý rok přikládáme seznam věcí a několik málo instrukcí k letošnímu táboru. Kromě každoročního kroje letošní tábor opět nevyžaduje nic speciálního, pouze i letos k seznamu věcí doporučíme několik věcí zvláště:

- pláštěnku opravdu funkční a správně velikou, ne po pás a ne pouze igelit, prosím =)
- pokud má veverk vyšší, kotníkové boty, nemusí mít letos holínky, mokrobotky ale naopak určitě nezapomenout (ale ne crocksy - něco, co ve vodě z nohy nesjede)
- ať veverci nezapomenou červenou šerpu na zkoušky (pokud jí už dostali)! Chceme zase plnit i orlí pera a byla by škoda, kdyby je dostali jen "do ruky"
- sladkostí pouze tolik, co se vejde do (zavřeného) sáčku na sladké, co dostali veverci na poslední schůzce - bude sladkého i jinak dost, o to nemusí být strach =) - deku, boty a další zavazadla prosíme i letos zabalit ne do tašky, ale do klasického batohu na výpravy
(pro případ krátkého výletu či puťáčku větších i menších)
- na cestu vlakem na tábořiště přibalit 1.5l vody či minerálky (ne sladkého pití) na cestu na tábořiště
- a jako každý rok také prosíme do papírové krabice buchtu či koláč na snídaně jako od maminky =). Letos ale stačí třeba do dvojice, a pokud naprosto nestíháte, nic se nestane. Pokud ano, ideálně prosíme ne čokoládové či suprovocné - aby nám těch pár dní vydržely, každopádně to bude milé a ulehčí to službě první táborová rána =) Buchty letos výjimečně ne s věcmi ve čtvrtek, ale v nějaké krabici (např.) od bot v sobotu do vlaku - budou čerstvější a cesta vlakem je přímá, bez přestupů, pouze s batůžky, tedy by to neměl být problém. Na nádraží v Blatné je jen přehodíme do čekající dodávky.

Jinak - většina z veverků jsou už táboroví hacovníci a jedeme na to samé místo, jako posledních více let, tedy seznam oblečení jinak klidně omezte - s myšlenkou na ruční pračku, která na táboře bude a může nahradit mnohé oblečení. Praní děti baví, oceňují zázraky primitivní techniky =)


Nakládání věci:
Obě zavazadla táborníka (kufr a batoh s botami a dekou) dovezte ve čtvrtek 25. mezi 18:00 a 19:00 k Plockům, tedy do Riegrovy ulice, kde je později naložíme do velkého auta a poté odvezeme na tábořiště. S věcmi vezměte i léky a doklady dle seznamu, abychom v sobotu opravdu již jen nasedli na vlak a vyrazili.


Odjezd na tábor:
bude v sobotu 27.7., do 8:15 u obchodu Flying Tiger na dolní platformě na hlavním nádraží (vlak jede v 8:37) opět tedy přímo z Prahy - cesta poté bude přímá, parádní, bez přestupů do Blatné- městečka kousek od tábořiště.

Dokumenty:

Seznam věcí na tábor

Bezinfekčnost

Posudek od lékaře


Kroj:Adresa
tábor TOM VEVERK
Jméno Táborníka
Bělčice
38743

(Korespondence bude chodit na poštu k tábořišti, kam budeme jezdit pro vodu a nakoupit.)


Kontakty na vedoucí

Kdyby bylo cokoli třeba, stačí napsat (lépe) či zavolat, na táboře není elektřina, ale budeme nabíjet a pravidelně telefony kontrolovat, tedy se jistě s někým z nás spojíte, bude-li nutno. My spíš nevoláme, to by opravdu muselo být. =)

Matěj - 773635349
Tadeáš - 774095919
Štěpánka - 731824493Návrat a předání kufrů
Letos opět nebylo stavění, tak opět všechny zveme a prosíme na bourání a omrknutí tábora v jeho závěru. Bude to druhou sobotu (10.8.), kdy (pokud všichni nepojedou auty) menší děti ráno odskotačí na vlak a zůstanou jen ti největší, kteří pomohou složit áčka a vybavení do srubu. Pokud byste tedy v sobotu dorazili, bylo by to prima - vše by se tak rapidně zrychlilo a mohli byste i s dětmi (a jejich kufry) rovnou mrknout po okolí či vyrazit k domovu. Budu stav a počty v úvodu druhého týdne kontrolovat a plánovat - ať vím s kolika rodiči počítat a pro kolik dítek pořídit lístek na vlak zpět (museli bychom koupit tři dny předem - ČD...). Každý rok nám to ale zatím vyšlo kompletně auty, tak věřím, že to opět zvládneme takto a během jednoho dne.

Tábořiště - MAPA


Kdyby cokoli, volejte, jinak přeji klidných a krásných čtrnáct dní. Nám i vám. =)
MatějKomentáře


icon , ŠERPY S SEBOU! odpovědět

[b]DOPLNĚNÍ - ať veverci nezapomenou červenou šerpu na zkoušky (pokud jí už dostali)! Chceme zase plnit i orlí pera a byla by škoda, kdyby je dostali jen "do ruky" :)