Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 236
icon , ONLINE SCHŮZKA! odpovědět

Loupežníci!

už jsme to psali rodičům, tak doufám, že vyřídili, že:
TENTO PÁTEK BUDE OD 15:30 ONLINE SCHŮZKA!

Tak si přpravte mikrofony, kamery, data a dobrou náladu, páč se sejdeme na síti a řekneme si, jak kdo válčí, co děláte, my řekneme nějaké novinky a taky něco zahrajem, takže by byla škoda to minout! =)

Těšíme se na vás, tak nesimulujte, že denně nežhavíte wifi do ruda a připojte se =)

PRO PŘIPOJENÍ KLIKNĚTE TADY: meet.google.com/vqx-uhxv-otj

img

icon odpověděl(a)

Já jen dodávám, že součástí bude oddílově vědomostní Kahoot! Tak si připravte mozkovny a ideálně jeden chytrý přístroj na kterém bude hovor a zadání a druhý chytrý přístroj na kterém budete odpovídat. Zkuste kdyžtak poprosit rodiče aby vám ten druhý půjčili, nebude to trvat déle než 15 minut a budete jim ho moci vrátit ;)
Toť ode mě vše. Ahoj v pátek!!

, - odpovědět

img
Ahoj všichni, po dlouhé době jsem tu zas. Včera měla narozeniny Nela. Přejeme hodně zdraví, alespoň trochu zábavy a hodně úspěchů a štěstí.

icon odpověděl(a)

Všechno nejlepší, Nelouši Prdlouši 5 3

icon odpověděl(a)

Všechno nejlepší, Neli! :)

icon odpověděl(a)

Dekuju moc krásnou koláž

icon odpověděl(a)

Néééééli, Buuuubinooooo, lááááásko. Všechno nejlepší, hodně jídla, lásky, smíchu. Jsme rádi, že tě máme. Muck na obě tváře.

icon odpověděl(a)

všechno nejlepší NELOOOOO 5

icon odpověděl(a)

Nelo, gratulace k narozeninám míří přímo za Tebou do Hozevsi. Ať se Ti vše daří.

icon odpověděl(a)

Všechno nejlepší Nelouši Prdlouši

icon odpověděl(a)

Milá Nelo,
stejně jako ostatní Ti přeji spoustu radosti, krásných zážitků a hezkých nových začátků. Je nám s tebou moc dobře, jak můžeš vidět v počtu blahopřání. Díky, že nám zpestřuješ každodenní chvilky. Užívej si krásných jarních dnů!!!

icon odpověděl(a)

Tak hele, Nelouši, narovinu, všechno nej, chápeš, jako všecko dobrý od člena GANGU členovi GANGU. Nou štres, hodně love, taky ňáký love (jako finance, pozn. překl.), ale ty nejsou tak důležitý. Důležitý sme my, takže hlavně nás, páč my sme jako ty - the best from the rest. Čest!
Tvůj bro z GANGU!
=)

icon , Copak je to za film? odpovědět

Děkuji všem, co se zapojili. Tentokrát to bylo těžké, takže vás odpovědělo míň, ale opět všichni správně. Byl to Asterix a Obelix a olympijské hry. Přičtěte si body komu jsem napsala. No a rovnou zadám další. Čas máte do středy 12:00. První dostane tři body, druhý dva, každý další jeden.
Hurá do toho.
img

icon odpověděl(a)

Ha, tentokrát se chytám..:)

icon odpověděl(a)

Mám to, tak jen doufám, že dobře...

icon odpověděl(a)

Ten mám rád, tam maj taky placatý a chlupatý nohy jako někteří z nás! =)

icon , Copak je to za film? odpovědět

A i druhé kolo nám skončilo. Opět jste odpověděli všichni správně. Bylo to Na vlásku. Body vám byly přiděleny. A mám tu pro vás hned další film. První tentokrát dostane tři body, druhý dva a všichni ostatní jeden. Čas máte do pondělí 12:00.
img

icon odpověděl(a)

To jsou tezky hadanky, ja zatim poznala jen tu prvni..:) Jsou super, diky Eli!

icon , Kusalíno 2011 odpovědět

img
youtu.be/iJJ8fHyPqZc

Zdravím,
dneska bude video z orvního Kusalína v nové historii oddílu. Jedná se také o první moje Kusalíno.
Pro ty co nevědí tak Kusalíno je horská chata, která patří ATOM. V té době tam nebyla elektřina a voda se tahala ze studny.
Kdo si pamatuje řetěz ve kterém jsme tahaly klády do kopce, či jak jsme tam hráli diabolky? Jaké bylo vaše první kusalíno? Či kdy jste byli na podoné chatě?

icon odpověděl(a)

Tyyyyjo, to muselo být ještě větší dobrodrůžu bez tý elektřiny a vody. Navštěvovaná pětihvězdičková restaurace ve městě je koukám pořád stejná. Dělali tam dřív aspoň pořádnou pepřovou omáčku? Protože tu, co jsem tam měla loni potřebovala dle mého gusta aspoň ještě tak kilečko dvě tři pepře navrch:)

icon odpověděl(a)

Ty jo, už bych taky na Kusalíno konečně ráda zavítala. Tak třeba příští rok...

icon odpověděl(a)

Tak třeba diabolky už si moc nevybavuju, ale tahání klád si pamatuju :). A pak taky Básníkův medovník, pec o kterou byl vždycky velký zájem a taky ten klid..Kusalíno je prostě nejlepší!

icon odpověděl(a)

Co pec, ale jaký zájem byl o to, aby člověk nebyl mezi vyvolenýmy, kteří měli tu “čest” drhnout špinavé dlaždičky nad kamny.

icon odpověděl(a)

Je hezké, jak některé věci zústávají (a je to už devět let!) - Básník, Tad a Marťas nad deskovkou, zaprasené dlaždičky nad plotnou, klid na pecim, závěrečná vajíčko nebo třeba i to, že vyřezávaná lžíce má vždy spíš tvar ostřeného kůlu na upíry...=) Ale jsem také rád, že dnešní videa už máme v trochu jiné kvalitě! Prostšě rostem!
Ale Kusalíno bez elektřiny bude vždycky něco extra... už abychom tam zas byli!

P.S: Já si pamatuju, jak Básník ten dort nahoru vlekl a mlátil s tou krabicí v ruce všude tak, že po vyjmutí byl medovník spíš hranatej než kulatej - viz foto =)
Eldor, oni tam vaří totéž už padesát let!
Patálko, příští rok už je booknuté, tak s tím počítej =)

icon odpověděl(a)

No jo no Kusalíno, to je vždy super. Celkově všechny asociační chaty jsou moc krásný, snad jich s oddílem ještě hodně navštívíme.

icon , Copak je to za film? odpovědět

Tak první je za námi. Děkuji všem, kteří se zapojili. Navíc všichni úspěšně. Správná odpověď byla Madagaskar. Všem jsem vám odepsala, kolik jste dostali bodů, tak si je hezky počítejte, ať si procvičíte matiku. No a teď nezbývá než zadat další. Teď už trochu těžší, ale jsem si jistá, že na to přijdete. Tak hodně štěstí. Čas máte do soboty 13:00. První dva opět dostanou o bod víc.
img

icon odpověděl(a)

Je tam kůň. To je vodítko. Zaručená indicie.
A spousta lidí.
Nemocná slunečnice,
A zpívající žába na paletě.
Už to mám skoro na jazyku!

icon odpověděl(a)

To teda fakt nevím, co na tom jazyku máš, ale honem to vyplivni!Lidi?Kůň?Žába?To se přece nejí.Fuj je to.

icon odpověděl(a)

Tfuj, tfuj, ble... too nebylo vono =)

icon , - odpovědět

Woohooou druhý den výzvy!

Spousta z vás si pěkně mákla, to podporuji a schvaluji! 5

V galerii jsou první fotky z plnění úkolů. Tak neváhejte posílat a já přidávám první ochutnávku. Věřím, že Předotům opravdu chutnala :D
img

icon odpověděl(a)

Je to pravda, chutnala...
A děkujeme za fotky, je to SUPER!!!

icon odpověděl(a)

Hezky! A přidávám pravidlo navíc - všechno jedlé můžu každý večer vybírat a svážet k sobě domů, aby se to neztratilo a měli jsme na to zaručeně památku. Značka: já to i nafotim, nebojte =)
Vypadá to velejedle, Patálko! =)

icon , Hořcová výzva odpovědět

Ahoj všem,
ode dneška můžete plnit úkoly v Hořcovce. Já jen připomínám, hrajte fair play, úkoly si zapisujte až když je máte opravdu splněné.
A posílejte mi na mail bara.stuchlikova@gmail.com fotky z vašeho plnění úkolů, nejlépe i s krátkým postřehem. Fotky dám do naší galerie a ty nejlepší, nejúžasnější a nejzajímavější se možná objeví v knize, na facebooku Hořcovky, nebo v Tomíkovi. (Pokud si něco z toho nepřejete, tak mi to k tomu rovnou připište, není to žádný problém! ;))

Teď už vám přeji mnoho sil k plnění a naviděnou na on-line schůzce! :)

icon odpověděl(a)

A jedno upozornění navrch. Pořádně si čtěte zadání úkolů. Například úkol č. 3 Dej si zmrzku, můžete splnit jen pokud máte splněný úkol č. 19 a č. 69.
Pozor na to!
:)

icon odpověděl(a)

Hodne stesti vsem co jsou prihlaseni, tesim se na fotky..:)

icon odpověděl(a)

Děkujeme Subaru za info! Tak co, jak vás hořcovka zatím baví?

icon , Copak je to za film? odpovědět

Ahoj!! Doufám, že se máte všichni skvěle a že jste zdraví. Abyste se ale doma nenudili mám tu pro vás malou soutěž. Mnozí z vás už něco podobného jistě znáte. Půjde o to, že vám sem budu dávat...dalo by se říct i šifry. Než se ale zděsíte... buďte v klidu. Mé oblíbené morseovky vás tentokrát ušetřím. Bude tu vždy zašifrován nějaký film. Ve smajlících. No a vaším úkolem bude přijít na to jaký je to film a napsat mi to do VZKAZŮ. A samozřejmě za správnou odpověd získávate bodík. A první dva co odpoví správně dostanou rovnou dva. A to se vyplatí. Takže pozorně sledujte stránky. Teď už nebudu zdržovat.
Tady máte 1. Film. Čas máte do čtvrtka 12:01.
Přeju hodně štěstí.
img
Mějte se krásně a ZŮSTAŇTE DOMA a radši koukejte na filmy ať jsou z vás znalci.
Pa pa.

icon odpověděl(a)

Super soutez, dekujeme Eli!:)

icon odpověděl(a)

Eli, kdy bude další hádanka? Moc se těším!! :)

odpověděl(a)

jo to maragaskar 1. Mnějse hezky

icon odpověděl(a)

Chá! Tohle bych uhádl také! (Jestli je to opravdu Rambo)
Díky, Eldofilmyapopcornrádo!

icon , Úklid stodoly 2017 odpovědět

img

youtu.be/6ioAX0AAmmM

Na dnešek jsem pro vás pro změnu vybral video z trochu menší oddílové akce. Konkrétně z úklidu táborového vybavení ve stodole v Robčicích nedaleko našeho bývalého tábořiště na Berounce.
Jak můžete vidět, na akci nám krásně vyšlo počasí a společně s Bobry z Úštěka jsme s tím pěkně zametli.
Video zachycuje hlavně záběry z naší procházky po oklolí, při které jsme se vraceli na stará místa a vzpomínali na to, jaké hry se kde hráli a komu se kde co stalo.

Vy, kdo jste na tábořišti nikdy nebyly, to berte jako takovou ochutnávku a navnazení na nádhernou přírodu v okolí tábořiště, na které se doufejme v nejbližších letech vrátíme. A vy ostatní se můžete stejně jako já znovu zasnít nad tím, jaké to bylo a jaké to snad zase jednou bude.

icon odpověděl(a)

Je, taboriste na Berounce, tam je krasne, snad se tam brzo vratime!:)

icon odpověděl(a)

Na téhle louce bylo tábořiště několik desítek let, známe tam každej šutr a hlavně je tam řeka, na které jsme se všichni naučili ovládat loď. A plavat =)
Co tam už dlouho nebylo jsou ale více týpí (spali jsme v áčkách), takže až se vrátíme, zase tam uděláme indiánskou osadu! =)
Jo hřiště v lese... to je celá kapitola =)

icon odpověděl(a)

Páni. Tam je to krásný. Už se nemůžu dočkat až se tam jednou podívám.

icon odpověděl(a)

Pamatuji si, jak jsme tam byli na lodích. I přes to, že odtud nemám žádné vzpomínky na tábor, se mi tu velmi líbilo. Bylo by moc fajn ,kdyby nám dovolili zde znovu tábořit...

icon odpověděl(a)

Ty jo, je to tam vážně okouzlující, doufám, že tam budeme moc brzy tábořit.

icon odpověděl(a)

Tý jo to byla skvělá akce. Tam jsem si poprvé zalítal s dronem a podíval se na Berunku.

icon , - odpovědět

Info o Hořcové výzvě a Nalož si! je na nástěnce :)

icon odpověděl(a)

Super, Subaru, díky! :-)

icon , Návrat z Hvězd odpovědět

img
youtu.be/7r1gEPMukZE

Dnes pro vás mám z tábora Návrat z Hvězd. Je to video prastaré. Z roku 2011, přesto tam určitě poznáte hned několik z starších veverků. A i dva veverky ne tak staré. Schválně jestli poznáte, které z dětí z tohoto tábora s námi stále chodí na schůzky.

Byl to můj první tábor na téma sci-fi, a proto něco úplně nového. A taky první, kde téměř celý tábor spal v tee-pee. Byl to tábor mokrý a studený, ale přesto krásný. A právě těch pár slunečných chvil, je zachyceno v tomto táborovém videu.
Dodnes se traduje, že na tomto táboře tradičně tichá Štěpánka vydala ten nejhlasitější zvuk svého života(15:45).
Byl to právě tento tábor, na kterém se poprvé objevily programy jako je Mikešovo nožobraní a uzlařská regata.

icon odpověděl(a)

Promítání tohohle videa bylo moje první setkání s oddílem, jestli se dobře pamatuji. A taky to byl poslední tábor beze mě :D

icon odpověděl(a)

Tak tohle je hodně daleká historie! Hezky! =) Já si pamatuju, jaká strašlivá kosa tam byla večír, a jak jsme tak s povděkem uvítali novionku - epesní oddílové bundy! Mimo měl každý parádní jméno, které se - jak je u Tomína vidět na závěr - výborně pamatovalo, na druhou stranu, Štěpánka ho jistě nezapomene =) Jaké bylo tvé?
Tad jako kapitán, prťavé holky Kupkovi a miniBásník, jo, to už je dlouho =)
Chtěl bych ale vyzdvihnout, že to sem Tad dal, protože až budeme hledat, co který ohnivec přináší - tady to je!
Parádní tábor, díky, Tade! =)

icon odpověděl(a)

No to je teda stary video, me tam nejvic bavi holky Kupkovy..:)

icon odpověděl(a)

Můj to byl úplně první tábor a mám pocit že to byl poslední tábor, kde byl Jirka hlavní vedoucí. Jinak to byl pro mě hodně silný zážitek, který mě hodně posunul. Ale zvládla bych ještě všechny vyjmenovat jménem, i když sem už pár let nechodí a jsem na to upřímně hrdá.

icon odpověděl(a)

Musím dementovat tvrzení o nožobraní na Návratu z hvězd. Nožozpyt a kudlologie se probírali až na Gymnáziu Zbyňka Šašecího ze Zhoře a broušení s povídáním bylo už na Daleké cestě za domovem. Vlastní Nožobraní vzniklo až cca v roce 2014 po Kusalínu.

icon odpověděl(a)

Teď jsem to zkouknul. ... Nemáte moc klíšťat děti? ... Jak kdybychom byli nějaká zahmyzená zvěř :-)

icon odpověděl(a)

To video je úplně boží, bavilo mě si prohlédnout svého malého bráchu. Ale taky jsem tam bohužel dost lidí neznala.

icon , - odpovědět

Ahoj veverci,
dneska jsem narazila na zajímavé odkazy, tak posílám, třeba někoho zaujme.
První je Divadlo na Vinohradech, které bude od pondělí každý večer vysílat záznam některé své hry (i těch co už třeba nejsou v repertoáru).

www.divadlonavinohradech.com/aktuality/detail...
A druhý odkaz je stránka, kde můžete procházet světoznámá muzea a památky a kochat se (je tam toho spousta ale pro představu třeba Versailles, Taj Mahal, Pergamonmuseum v Německu), mě to docela nadchlo, tak kdybyste měli chvilku tak vyzkoušejte a napište jestli jste se vydali někam na prohlídku..:) Š.
artsandculture.google.com/project/street-view
img

icon odpověděl(a)

Děkujeme! Já jsem byl v muzeu surfování v Austrálii! Je neuvěřitelný, kolik typů prken bylo a jak si je kluci a holky od vln vyzdobili =)

A divadlo? To jsem teď minul, ale příští pondělí dám!

Díky, Štěpánko! =)

icon odpověděl(a)

to je skvělé, Štěpi!!! To se ráda podívám, děkujeme za sdílení!! :-)

, A-Tom odpovědět

Splněný A-tom

icon , Nalož si! a Hořcovka odpovědět

Zdravím všechny,
nastal moment na který někteří dlouho čekali. Je tu registrace do Hořcové výzvy 2020. Níže shrnu pravidla, tak si je pozorně přečtěte, ale nebojte pravidla jsou skoro stejná jako u minulého ročníku. Když budete mít jakékoli otázky tak pište do komentáře nebo klidně i mně do vzkazu.

Hra začíná až 1.4., do té doby se ovšem nudit nebudete, můžete si ozvláštnit čekání a natrénovat na hořcovku tím, že se zapojíte do výzvy Nalož si! Do této výzvy se nemusíte registrovat!! Běží ode dneška, do 28. března. Na webu
www.nalozsi.cz/?fbclid=IwAR2_TjTvoALJDX8DXtI4...Najdete 19 úžo žůžo úkolů a taky veškeré informace. Vytisknete si tam dokument, do kterého si úkoly odškrtáte a do 29.3. ho ofocený pošlete na nalozsi@a-tom.cz. Čím víc úkolů splníte, tím větší šanci vyhrát ceny ve slosování máte. Tak hurá do toho a mnoho štěstí!! :)

A teď pravidla Hořcovky
- vše najdete na webu
horcovavyzva.cz
- registrace probíhá od dnešního odpoledne do 28.3., na prvních 200 přihlášených čeká drobný dáreček.
- nejprve si najdete náš oddíl a přihlásíte se, při registraci na vás čeká jednoduchá otázka, odpověď na ní je zároveň jednorázové heslo, to si po přihlášení změníte dle libosti
- následně vyberete do jaké kategorie patříte - hráč, kamarád, nebo schvalovač
- soutěží se ve dvou věkových kategoriích dítě (do 15 let včetně) nebo kmet (nad 16 let). Dítě bude vždy hráč. Kmet může být hráč či schvalovač nebo zastává obě funkce. - kamarádi jsou letos nová kategorie pro přátele oddílu, rodiče, sourozence, kteří nejsou členy oddílu. Kategorie kamarádi není započítána do hodnocení oddílu.
- zápolit mezi sebou budou jak oddíly, tak i jednotlivci
- pokud nemáte zájem úkoly skutečně plnit, tak se prosím nepřihlašujte, nebo se přihlašte mimo oddíl do soutěže jednotlivců. Jinak budete mařit snahu těch kdo se skutečně snaží a poctivě plní úkoly.
- vše vypukne 1. dubna 2020, poslední úkol je možné splnit 17. května 2020
- je připraveno 100 různorodých úkolů, bodově ohodnocených podle obtížnosti od 1 do 5 bodů. Vyhrává ten, kdo získá nejvíce bodů. V případě rovnosti, má výhodu ten, kdo úkoly splnil v kratším čase.
- splněné úkoly si budete zaznamenávat do webové aplikace
- splnění úkolu potvrzují vedoucí, instruktoři a rodiče ­­- tzv. schvalovači
- pro nejlepší jednotlivce je připraveno 20 parádních cen, oddíly soutěží o 5 skvělých zážitkových dobrodružství.
- vzhledem k nastalé koronavirové situaci lze všechny úkoly plnit doma, pokud to bude možné, časem přibudou další úkoly, které se budou plnit společně s oddílem či partou kamarádů.
- starší a rodiče se můžou přidat do facebookové skupiny "tomíci a Hořcová výzva" kde se sdílí informace, postřehy a zážitky. Ostatní nebojte, určitě budeme něco přidávat i sem! :)

Obě výzvy jsou založené na fairplay a vzájemné důvěře nás tomíků.
Nyní už nezbývá než popřát nám hodně zdaru a vzhůru na plnění úkolů! :)


img

icon odpověděl(a)

Posílejte mi na mail bara.stuchlikova@gmail.com fotky z vašeho plnění úkolů, nejlépe i s krátkým postřehem či popisem. Všechny fotky dám do naší galerie a ty nejlepší, nejúžasnější a nejzajímavější se možná oběví v knize, na facebooku Hořcovky a asociace, nebo v Tomíkovi. (Pokud si něco z toho nepřejete, tak mi to k tomu rovnou připište, není to žádný problém! ;))

Díky a mějte se krásně
S.

icon odpověděl(a)

Jo, už se nemůžu dočkat!!! Hodně sil všem!

icon odpověděl(a)

Baru dekujeme za prehled pravidel a vsem co se prihlasi tak drzim palce!:)

icon odpověděl(a)

Krása střídá nádheru, hezky, Subaru! Tak to jsem zvědav, jak to pofrčí - NALOŽSI! HOŘCOVÁ VÝZVA a DOBROVOLNIČENÍ pro město - ono tady bude nakonec ještě pěkně živo =)

odpověděl(a)

Ahoj, registrovali jsme se do Horcovky, prosím o schválení uživatelů, Viktor, Zorka a EvaPivo. díky

icon odpověděl(a)

Fandím vám a držím všem, co do toho jdou palce! A když tu budete sdílet své zážitky z Výzvy a Z Nalož si, budu ráda! :-)